Додрукарська підготовка

Процес додрукарської підготовки (препресс) визначає, як буде виглядати готова віддрукована продукція, а також відповідає за її якість. Основні етапи додрукарської підготовки:

  1. Отримання заявки та файлів від замовника відповідно до встановлених вимог.
  2. Подготовка електронного макета до друку.
  3. Трепінг та кольороподіл.
  4. Виготовлення цифрової кольоропроби.
  5. Узгодження цифрової кольоропроби з замовником.
  6. Верстка.
  7. Виготовлення пробного відбитка на друкованому матеріалі.

Ротогравюрний (глибокий) друк

Ротогравюрний (глибокий) друк забезпечує найвищу якість друку на пакувальних матеріалах з можливістю відтворення найдрібніших деталей і яскравих, насичених кольорів. Технологія глибокого друку забезпечує можливість рівномірного перенесення фарби при роботі з широким спектром щільності і на високих швидкостях, що робить її придатною для застосування в сферах, які потребують високої якості зображення, таких як видавнича справа, виробництво упаковки і етикеток, друкування цінних паперів та декоративний друк.

Тиражостійкість формних циліндрів робить глибокий друк ідеальною технологією для отримання високої якості надрукованого продукту при дуже великих тиражах та тиражах, які постійно повторяються, забезпечуючи економію в порівнянні з іншими процесами. Машина лінійного типу «ROTOFLEX SUPER – 1000» дозволяє друкувати до 10 фарб при
односторонньому і 9 + 1 фарби при двосторонньому друкуванні. Малюнок після друкування відтворюється безперервним, живим, повторюючи будь-які півтони і переходи вихідного зображення.

Ламінація

Ламінація – процес склеювання двох і більше матеріалів різних типів. Ламінат, отриманий таким чином, має комплекс властивостей та підвищені бар’єрні властивості, отримані від всіх матеріалів, які були використані.

Ламінація дозволяє використовувати міжшаровий друк. При цьому фарбовий шар знаходиться між матеріалами, що виключає контакт фарби з продукцією, а також захищає друк від пошкоджень.

На данний момент в компанії МОНОПАК існує дві системи ламінування, це сольвентна та
безсольвентна.

Сольвентна ламінація – клейова система на основі розчинника.

Безсольвентна ламінація – клейова система без розчинника.

Переваги і недоліки систем ламінації

Безсольвентна система (без розчинника). Для ламінування використовується одно- або двокомпонентний клей, який наноситься в злегка підігрітому стані. Устаткування дозволяє
рівномірно наносити клей з мінімальною граматурою від 1 до 4 г / м2. Значною перевагою ламінування без розчинника є виключення тунельної сушки, необхідної при сольвентному способі ламінування.

Недоліки безсольвентної ламінації – неможливість застосування при виготовленні упаковки, яка підлягає стерилізації, пастеризації, і гарячому наповненню.

Сольвентна система (з розчинником). Найчастіше використовуються двокомпонентні клея з розчинником. Сольвентні системи використовуються набагато рідше безсольвентної системи, але безперечно мають ряд переваг. Технологія ламінування з розчинником традиційно використовується у виробництві високо – бар’єрних ламінатів.

На сольвентній системі виготовляється упаковка, яка підлягає стерилізації, пастеризації, та гарячому наповненню, а також упаковка з підвищеною хімічною стійкістю.

Післядрукарські процеси

1. Процес – порізка рулонних матеріалів.
2. Процес- формування і склеювання термозбіжного рулонного полотна в рукав, нанесення вертикальної перфорації, відривної стрічки і намотування їх на втулки, а також подальша поштучна порізка (при необхідності).
3. Процес – висікання і склейка конуса для морозива (овійка).
4. Процес – упаковка готової продукції.